5 důvodů, proč jet na dovolenou právě do Chorvatsk

Stále ještě přemýšlíte, kam vyrazit na dovolenou? A popřemýšleli jste i nad Chorvatskem? Nejenže jste v Chorvatsku za pár hodin autem, ale vyrazit sem můžete i na podzimní dovolenou. Těšit se totiž stále můžete na dávku sluníčka, čisté moře a velmi příznivé ceny.

Dovolená autem

Výhodou dovolené v Chorvatsku je, že sem můžete kdykoliv zajet autem. Nejste omezeni výběrem letenek a často zde najdete ubytování lidově na blind. Navíc je to skvělá volba pro rodiny s dětmi. Nemusíte utrácet za 4 letenky a připlácet za zavazadla, ale všichni společně vyrazíte jedním autem. Do automobilu se vám vejde vše, co potřebujete a po cestě můžete přespat například ve Slovinsku, klidně v kempu ve stanu. Cesta do chorvatska tak může být celkem příjemná.

Levné ubytování

Chorvatsko nabízí rozmanitou nabídku ubytování v apartmánech. Díky tomu také velmi ušetříte. Zaplatíte pro vaši rodinu jeden celý apartmán a nemusíte kupovat každému členu rodiny místo v hotelu. Ubytování v apartmánech se velmi vyplatí, především rodinám s dětmi. Bydlíte často také u místních a seznámíte se se zdejší kulturou. Apartmány chorvatsko jsou pro vás dobrou volbou.

Pláže a moře

Chorvatsko je známé především tím, že nabízí krásně čisté moře a příjemné pláže. Narazíte zde spíše na menší pláže, jelikož je chorvatské pobřeží lemováno skalisky. Tyto pláže jsou však velmi krásné a jako stvořené pro romantické chvíle plné pohody.

Gastronomie

Chorvatsko vás okouzlí také svou gastronomií. Vše zde dozrává na sluníčku do své nejlepší podoby. Ochutnáte zde skvělé ovoce, zeleninu, zmrzlinu, ale také delikatesy z plodů moře. Zapomenout nesmíme ani na výborná chorvatská vína a domácí pálenky.

Výlety

Chorvatsko nabízí také řadu výletů. Díky tomu, že je jeho historie celkem pestrá a zdejší města jsou opravdu krásná, narazíte zde na řadu míst, která můžete navštívit. Nudit se tedy rozhodně nebudete.