Jak správně vybrat barefoot boty? Poradíme vám

Barefoot boty jsou pro malé děti naprosto dokonalé. Dávají jim totiž dostatečnou volnost a nebrání jim ani v rozvoji dobrých návyků.

Barefoot botičky jsou skvělé pro každé malé dítě. Dají mu totiž dokonalou svobodu pohybu a nebrání ani v přirozeném rozvoji nohou. Aby se ale vašemu dítěti pohodlně nosily, musíte vybírat pečlivě a správně. Následující řádky vám poslouží k tomu, abyste neudělali chybu.

Splňte tyto podmínky

Než se rozhodnete a koupíte tyto dětské boty Proletika, je nutné si ujasnit hned několik věcí. Začněme tím, jestli má vůbec cenu barefoot botičky kupovat. Jestliže vaše dítě splňuje veškeré níže uvedené body, pak neváhejte a kupujte:

  • Dítě chodí samo v prostoru bez podpory a nemá při tom ruce nahoře (nevyvažuje),
  • dítě už umí popoběhnout a pohybuje se tímto způsobem alespoň dva týdny.

Typy barefoot bot

V nabídce samozřejmě naleznete dětské celoroční boty, které může vaše díte nosit venku i doma. Na zimu přijdou vhod především zateplené barefoot boty. K dispozici je i obdoba tenisek, sandálů, bot ponožkového typu a těch pro první kroky. Z široké nabídky si určitě vyberete. Jen je potřeba dobře změřit velikost nohy, aby boty nikde zbytečně netlačily.

Délka a šířka nohy

Měření velikosti chodidla je poměrně obtížné, a to i u malého dítěte. Nejlépe se měří se speciálním měřidlem, vystačíte si ale i s klasickým krejčovským metrem. Délku nohy změřte klasickým způsobem, u šířky boty se ale budeme muset ještě na chvíli zastavit.

V domácích podmínkách totiž nebudete mít tak široké spektrum možností, jak ideální šířku boty naměřit. Zkuste tedy nohu obkreslit na papír a poté změřit nejširší část. Existují i speciální měřáky, s nimiž to půjde jednoduše. Ty ale nemá smysl pořizovat. Stačí zamířit do obchodu a nohu si nechat změřit tam. A pak už jen zkoušet a zkoušet, dokud se vaše dítě nebude cítit komfortně.