Kde hledat práci? Internet umí hodně pomoci

Ruku na srdce, děláte práci, kterou jste si vysnili už jako děti nebo minimálně práci, na kterou jste studovali? Většina lidí řekne, že asi ne. I když jste možná měli jasno v tom, co budete v dospělosti dělat, okolnosti se poněkud změnily. Možná i vy jste přišli na to, že plány, které jste měli, když vám bylo deset, patnáct, ale třeba i dvacet se rapidně změnily. Vzhledem k situaci jste zjistili, že vás může bavit jiná práce, že se realizujete někde jinde.

Změna? Není to moc riskantní?

Na změnu není nikdy pozdě, minimálně se to říká, ale je pravdou, že to funguje do puntíku. „Nevzali mě na vysokou školu. Chtěla jsem být novinářkou, žurnalistika byla po gymnáziu jasná volba. Jenže podobnou teorii mělo daleko víc lidí, než které přijímali. Šla jsem na rok na jazykovou školu, připravovala se na přijímačky, ale opět nic. Tak jsem musela do práce, no“ začíná popisovat Magda svůj příběh.

„Práci jsem si našla jako operátorka v call centru, bez praxe jen tak někde nebrali. Pohovor byl hračka, tři týdny školení a pak do pracovního procesu. Na začátku nic moc, později jsem měla docela dobré výsledky. A jak jsem zjistila, mohla jsem se posunovat pracovně. Po roce jsem prošla pár interními konkurzy a své místo našla jako vedoucí týmu. Idylka? Chvíli ano, ale pak jsem chtěla něco víc“ přiznává Magda. „Jsem z Plzně, takže jsem hledala změnu. Nabídka práce Plzeň nesplňovala to, co bych si představovala. Musela jsem lovit jinde“ krčí rameny.

„Nakonec jsem přemýšlela nad tím, že bych mohla pracovat i v Praze. Nabídka práce Praha je široká, mnohem víc možností, než u nás v Plzni. Nakonec jsem si našla práci v reklamní agentuře jako copywriter, o psaní jde v každém případě, mám možnost kreativně myslet, podílet se na spoustě nových věcí. Takže sen se v podstatě splnil. Jen v lehce jiné formě“ uzavírá s úsměvem Magda.