Nákup nového auta je velký krok – nepodceňte ho

Kdo z nás to nikdy nezažil? Dvě slova – totální škoda. Co teď? Jednoduše musíte čekat, až vám pojišťovna auto vyplatí a do té doby každý den procházet internet a hledat nové a nové inzeráty, abyste si byli jisti, že vyberete to správné nové či ojeté auto. Nákup auta je důležitým krokem ve vašem životě, jelikož přeci chcete, aby vaše auto bylo bezpečné, spolehlivé a splňovalo vaše požadavky co se týče karoserie vozu, paliva, výkonu, objemu či roku výroby.

Kde najít to správné auto?

Jak již bylo nastíněno, je třeba procházet internet a hledat inzerce vozů online. Je pouze na vás, zda zvolíte nákup od soukromníka či autobazar. Ten také můžete navštívit osobně a nechat si poradit od odborníků, kteří auto před prodejem samozřejmě pečlivě otestovali, zda je v naprostém pořádku. Pokud by na něm přeci jenom byla nějaká vada, uvedli by ji samozřejmě do pořádku, abyste se svým autem byli spokojeni.

Pozor na skryté vady

Takovou jistotu vám soukromník nenabídne. Samozřejmě, že auto, které prodává může být spolehlivé a bezproblémové, ale také nemusí. Většina soukromníků vsází na to, že si auto prostě odvezete, předáte mu peníze, podepíšete spolu smlouvu a do servisu ho zavezete prozkoumat až následovně. A to se často stává osudným, jelikož na nejednom autě se najde spousta skrytých závad. Jenže – peníze jste prodejci už předali a teď se jich budete velice složitě domáhat zpět. Bohužel, takto to většinou chodí. Nejčastějším problémem bývají „přetočené kilometry“. Prodejce si zkrátka může tachometr stočit k vaší představě, protože s reálným počtem kilometrů byste auto asi nekoupili.

Dejte proto raději přednost prohlížení autoinzerce a mějte jistotu, že za své peníze dostaneme přesně to, co je vám prezentováno. Prostě zkontrolované auto, které vás hned tak nezklame.