Špatně spíte? Masky na spaní z kvalitních materiálů mohou vše změnit

Kolem kvalitního spánku toho již bylo napsáno mnoho – kvalitní matrace, vypnuté přístroje, včetně mobilního telefonu a televize, čerstvý vzduch – to jsou jen některé základní parametry pro kvalitní spánek. Maska na spaní patří mezi nenápadné doplňky ložnice, které jsou často podceňovány.

Ručně šité masky na spaní z prvotřídního materiálu, značky TYKRASO.CZ, dopřejí tělu mnohem více kvalitnější odpočinek. Navíc můžete spát více v klidu, masky na spaní, i další produkty si zakládají na udržitelném oblečení. Udržitelná móda je důležitá nejen pro naši budoucnost, ale především pro budoucnost planety.

Jak přesně masky na spaní fungují?

Hlavním úkolem masky na spaní je blokování umělého světla. Světlo, zejména v noci, může narušit naše vnitřní biologické hodiny, které pomáhají regulovat naše vzorce spánku a bdění. Tvorba melatoninu, hormonu podporující klidný spánek, se snižuje, pokud na spícího člověka působí umělé světlo. Může tak dojít k poruchám spánku, například nespavosti. Úkolem melatoninu je signalizovat mozku, že je čas usnout, takže vystavení světlu, zejména v noci, vysílá do mozku špatný signál, což může hluboce narušit schopnost člověka rychle usnout a zůstat spát. Oční masky pomáhají blokovat toto umělé světlo tím, že fungují jako štít. Upravují vnitřní tělesné hodiny vašeho těla s východem a západem slunce.

Na webu tykraso.cz objevíte vhodné, zero waste, soupravy – Maska na spaní, společně s gumičkou do vlasů vhodnou i pro curly girl metodu.

Maska na spaní chrání oči

Masky na spaní mohou pomoci se suchýma očima. Díky přiléhavosti nepropustí vlhkost, průvan a prach. Spánek v masce je obvykle užitečný pro ty, kteří mají neúplně uzavřená oční víčka. Tento způsob spánku může způsobit vysychání a svědění v očích. Maska na spaní se může stát dobrým pomocníkem.