Umíte si při nákupu online vybrat správnou velikost?

Ačkoliv si mnozí myslí, že móda se nakupuje nejvíce v kamenných obchodech, opak je pravdou, nejvíce módy se prodává online. Je to jednoduše tím, že na internetu je mnohem větší výběr a také narazíte na lepší ceny. Ne každý má ve své blízkosti obchodní centrum a projít nabídky online je mnohem příjemnější možnost, která vám dává větší výběr. Jenomže nastává problém, když přijde na řadu výběr velikosti.

Umíte vybrat vhodnou velikost oblečení?

Víte, jaká je správná velikost? V kamenných obchodech o tom často ani nepřemýšlíme a vybereme oblečení, které nám nejlépe velikostně padne. Při nákupu online je to komplikovanější. Většina eshopů nabízí údaje o velikosti oblečení, některé však ne. Můžete si vybrat pouze konkrétní velikost a někteří už se spálili, když jim oblečení nesedělo. Skvělým pomocníkem při nákupu je tabulka velikostí, kterou najdete na webu Tabulka-velikosti.cz. Poradí vám s výběrem správné velikosti a je to skvělý rádce nejen při nákupu běžného oblečení, ale třeba také povlečení, bot, elektroniky nebo kondomů.

Nákup v konkrétním eshopu

Mnoho lidí nakupuje v zahraničních eshopech, které mají velikosti trochu jiné než obchody, na které jste zvyklí. Na webu naštěstí najdete rádce, jak na správný nákup v konkrétních eshopech, abyste vybrali správnou velikost oblečení. Kapitolou samo pro sebe je vrácení, zde se podmínky mnoha obchodů velmi liší. U mnoha eshopů zaplatíte drahé poštovné a máte jen velmi omezenou dobu, do kdy lze oblečení vrátit. Když se rozhodnete nakoupit třeba na Queens.cz, máte zde doslova královské podmínky. Když vám objednané oblečení nesedí nebo se vám nelíbí, můžete ho do 30 dní vrátit a dostanete za něj peníze zpět. Můžete ho vrátit dokonce i do 60 dnů, pokud potřebujete více času, ale počítejte s poplatkem 199 Kč. Vždy je vhodné si před nákupem přečíst podmínky vrácení a také správně volit velikost. Nechte si vždy poradit a nevyberete špatně.