Oblékněte se stylově i během Covidu

I vám se už stalo, že jste se několik dní na home office oblékali jen tak ledabyle, ale nakonec jste zjistili, že vám práce nejde tak dobře, jak byste chtěli? I oblečení ovlivňuje naše naladění a pocity. Ať už jste doma, na nákupech nebo v práci, i v době opatření proti šíření Covid-19 se můžete oblékat módně a stylově.

V pyžamu a pantoflích nebo halence?

I když se na první pohled může zdát, že to, co si ráno oblékneme, nemá žádný vliv na náš pracovní výkon nebo náladu, není to tak. Pokud si ráno sednete za počítač ještě v pyžamu, váš mozek se bude probouzet pomaleji. A to i přesto, že si dopřejete svou obvyklou dávku kávy. Vaše podvědomí totiž ví, že pyžamo se rovná odpočinek a relax. Pokud si však na svém zevnějšku dáte opravdu záležet, namalujete se a obléknete se jako do práce, mozek vyšle zcela jiný signál.

Co na to vědecký výzkum?

Otázkou, jak ovlivňuje oblečení na naše myšlení, se zabývali i odborníci. Na základě jednoho z výzkumů v této oblasti zjistili, že to, co máme na sobě, ovlivňuje naše vztahy i pracovní výkon. Formální oblečení, jaké nosíte do kanceláře, aktivuje abstraktní myšlení a kreativitu, podporuje sebevědomí a zvyšuje produktivitu práce. Neformální oblečení naopak podporuje relax a socializaci s okolím.

Nechce se vám cvičit? Zkuste sportovní oblečení

Podobně, pokud byste chtěli udělat něco pro svou kondici, sáhněte po sportovním oblečení. Sportovní oblečení namotivuje vaše tělo na pohyb. Vaše rozhodování typu “cvičení nebo televizor?” Bude jednodušší a vy se mnohem snadněji přinutíte k pravidelnému sportování.

Náš tip: Naladění na sport a oblečení na všechny vaše fyzické výkony má pro vás levnější Adidas slevový kód. V obchodě Adidas.cz najdete oblečení na běh, fotbal, fitness, tenis, cyklistiku i jiné sporty. Nakoupíte zde také outdoor oblečení pro celou rodinu na výlety do přírody.

Důležité jsou i barvy

Psychiku ovlivňují také barvy. Tmavé odstíny podporují negativní pocity. Pokud jste tedy ve stresu nebo máte špatnou náladu, sáhněte po jasných barvách plných života. Namísto černé, tmavohnědé a šedé vyzkoušejte pastelové barvy, zářivou žlutou, červenou nebo něžnou růžovou. Den v takových odstínech se stane hned krásnějším.

Co tedy na sebe v domácí kanceláři?

Z vedlejších pokojů se ozývá distanční vyučování a vy ťukáte do počítače ve vytahaných teplákách a tričku. Vaše soustředění minutu za minutou upadá a vy se cítíte unaveně. Známý scénář? Oblékněte sebe i děti jako na běžný den, který trávíte v práci a škole. Dětem bude stačit pěkné tričko a kalhoty, dívky se lze rady vyparádit do sukýnky. Upravený zevnějšek pomůže i jim lépe vnímat vyučování přes obrazovku počítače. Klidně si udělejte radost a pořiďte si nový top, sako, sukni nebo kalhoty a oblečte se tak, jako na běžný den v kanceláři. A to nejen tehdy, když na vás čeká videohovor s kolegy.

Náš tip: Vhodné oblečení pro muže, ženy i děti pro takové příležitosti najdete v obchodě Bonprix.cz. Pokud při nákupu využijete slevový kód Bonprix, nové kousky do vašich šatníků získáte ještě levněji.

Kancelář, ve které to myslí

I vaše “kancelář” v kuchyni nebo obýváku se může proměnit na prostor, který podporuje soustředění. Vybavte ji doplňky, které ji dotvoří. Někdy postačí málo – tabule na odkazy, kalendář či pořadač na dokumenty a pracovní prostor pomůže mozku zaměřit se na řešení aktuálních problémů. Práce vám půjde lépe od ruky a vy získáte více času na svou rodinu a koníčky.