Jak si vybrat vhodné šaty na ples

Znáte ten pocit – chcete se vyšňořit na velkou událost, ale zase nemáte co na sebe? Nic Vám nepasuje a nutně potřebujete něco krásného a hlavně nového?

Připravte se před plesovou sezónou

Alespoň jedny plesové šaty bychom měly mít v šatníku každá z nás. Některá je využijeme více, některá méně, ale v šatníku nám prostě chybět nemohou. Ať už Vás zláká městský ples nebo Vám přistane v rukou pozvání na svatbu, musíte mít po ruce šaty, které Vám perfektně padnou a jsou ideální pro danou společenskou událost.

Ale výběr těch správných šatů není vůbec jednoduchá záležitost, jak by se to zprvu zdálo. Musíme pečlivě vybírat dle postavy, kterou jsme obdarovaní. Musíme vyzdvihnout své přednosti a samozřejmě potlačit své nedostatky. Ale jak?

  • Vysoká postava

Pokud jste hodně vysoká, raději zvolte nějaký jednoduchý typ šatů, který Vás ještě víc nezvýrazní, a nechte svou postavu přirozeně obepnutou. Hlavně si neoblékejte dlouhý rukáv, ten působí nevhodně.

  • Menší postava

Pokud jste naopak postavou menší, můžete klidně zvolit širší, výraznější typ šatů a na horní polovinu těla aplikovat výrazné doplňky. Ale pozor! Šaty nesmí být příliš dlouhé, to byste vypadala ještě drobněji.

  • Plnoštíhlá postava

Určitě Vám doporučujeme společenské splývavé šaty, které nebudou upozorňovat na Vaše problémové partie. Věděly jste třeba, že výstřih do V opticky zeštíhluje postavu? Zvýrazněte své poprsí, abyste odvrátili zrak od plných tvarů bříška a hýždí. Pokud chcete šaty s přepásáním, vždy zvolte přepásání hned pod prsy, což vaše bříško krásně zakryje, protože v těchto partiích budou šaty volné. Vrchní díl šatů byste měli mít ve tmavších barvách. Naopak na sukni se můžete vyřádit, čímž odvedete pozornost od větších partií a přilákáte pozornost spíše na Vaši sukni. Pokud máte nohy štíhlejší, určitě zvolte rozparek, aby Vaše nohy lépe vynikly.

Ať už jste tedy taková, či maková, vidíte, že si určitě plesové šaty dokážete najít – chce to jen hledat! Tak hurá na nákupy, ať si můžete užít Váš den a zase se chvíli cítit jako princezna.

TIP: SEO služby mohou podpořit i váš web.