Cítíte se jako žokej? Tak tak rozhodně i vypadejte!

Chování koní, jízda na nich, a dokonce i soutěže. To všechno není jenom záliba nebo koníček, ale pro naprostou většinu lidí je to životní styl. Většina z těch, kteří dostali šanci si přičichnout k životu s koňmi, se už nikdy od těchto krásných zvířat nevzdálila.

Jedná se tak pro spoustu lidí o velkou náplň života, bez které si už vlastně ani nedokáží představit, že by jinak mohli žít. Součástí tohoto životního naplnění je ale také do značné míry i správná móda. Důležité doplňky i adekvátní oblečení je přeci součástí závodů, které se právem považují za gentlemanskou záležitost až do dnešních dob.

Nikdy nezapomínejte na ochranu hlavy

Pokud chcete opravdu jezdit na koni, tak pro vás jednoho dne bude extrémně důležitá vzájemná důvěra mezi vámi a vaším koněm. Pokud jeden z vás tuto důvěru nebude mít, tak nikdy nebudete společně podávat kvalitní výkony. Stále bychom ale neměli zapomínat na to, že je kůň jen živá bytost, která se rovněž může vzepřít nebo zaleknout. Vždycky by tak měla být helma na koně součástí vaší výbavy. A to kdykoliv, ať už cvičíte na trať, nebo se jedná pouze o odpočinkovou projížďku.

Držte se na koni vždy v teple

Ačkoliv není kůň závodním vozem, tak kdokoliv někdy seděl na koni klusajícím přírodou, tak potvrdí, jak to na koňském hřbetu může občas foukat. Proto je také součástí výbavy naprosté většiny jezdců jezdecká bunda, která vám nabízí vše, co potřebujete. Většinou má polstrování, které má dvojí účel. Mimo toho, aby dokázalo zahřát má také účel ochranný, protože i pro zkušené jezdce a koně není žádnou výjimkou, že čas od času jezdec padá. V ten moment je dopad do měkkého rozhodně vítaným bonusem.

Správné oblečení na závody

Drezúra, dostihy, či jakákoliv jiná disciplína má společný jeden z mnoha rysů. A to ten, že má předepsaný jasný dresscode. Pokud tedy jdete reprezentovat stáj, či sebe samotné, tak je pro závody vždy potřeba jezdecká závodní košile. Zcela upřímně je extrémně vzácné, pokud si na ni někdo stěžuje. Jedná se konec konců o velice elegantní kus oblečení, ve kterém muži i ženy vypadají výborně. Navíc má takový střih, aby umožňovala na koni dostatek volného pohybu.